Wesley has logged 32 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rent

Rent

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is It

This Is It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Voice Male

Voice Male

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dream Number

Dream Number

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry