Sort by

Wesley has logged 621 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★
Edit this entry  
09
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Geometry

Geometry

1987
×
Edit this entry  
06
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Women in Love

Women in Love

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry