RSS feed for Christopher

Christopher has watched 404 adventure films.

  • Scoob!

    ★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Blood Machines

    ★★

  • The Lost Okoroshi

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Rampage

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Early Man

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Beyond Skyline

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Cargo

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • The Dark Tower

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Jungle

    ★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Mummy

    ★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • The Space Between Us

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★★