RSS feed for Christopher

Christopher has watched 683 comedy films.

  • Crazy World

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Main Event

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Lightsaber Maker

    ★★

  • We Three Queens

    ★★★★

  • The Jesus Rolls

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Fable

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Wine Country

  • Yesterday

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Corporate Animals

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Red Rover

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Oath

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★★

  • Maniac

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★★½

  • Slice

    ★½

  • Wild Rose

    ★★★½