RSS feed for Christopher

Christopher has watched 47 music films.

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Blood Machines

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • The El Duce Tapes

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Heavy Trip

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Bodied

    ★★★

  • Respect

    ★★★★

  • HAIM / Valentine

  • La La Land

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Turbo Killer

    ★★★★

  • Sing Street

  • A Very Murray Christmas

  • Deathgasm

    ★★½

  • Straight Outta Compton

  • Whiplash

  • A Spell to Ward Off the Darkness

  • The Muppets

  • Scenes from the Suburbs

  • I'm Still Here

  • Crazy Heart

  • The Soloist

  • The Rocker

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★

  • School of Rock

  • A Mighty Wind

    ★★★★

  • Eight Crazy Nights

  • 8 Mile

  • 24 Hour Party People

    ★★★★

  • A Night at the Roxbury

  • Waiting for Guffman

    ★★★½

  • The Muppet Christmas Carol

  • Dirty Dancing

  • This Is Spinal Tap

  • The Muppet Movie

    ★★★

  • The Concert

    ★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★½

  • Hellzapoppin'

  • Dancing Lady

    ★★½