Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chris Distefano: Speshy Weshy

Chris Distefano: Speshy Weshy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Making True Detective

Making True Detective

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thirteenth Reunion

The Thirteenth Reunion

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry