Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unthinkable

Unthinkable

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★
Edit this entry  
28
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★½
Edit this entry  
11
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
½
Edit this entry  
26
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Edit this entry  
08
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
True Lies

True Lies

1994
×
★★½
Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★
Edit this entry  
27
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Macbeth

Macbeth

2015
×
Edit this entry  
29
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Edit this entry  
22
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gummo

Gummo

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry