Hannah has logged 178 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Louis Theroux: America's Medicated Kids

Louis Theroux: America's Medicated Kids

2010
×
Edit this entry  
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Read prior review Edit this entry  
30
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
Edit this entry  
26
We're Going on a Bear Hunt

We're Going on a Bear Hunt

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Troy

Troy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Fighting Temptations

The Fighting Temptations

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Magdalene Sisters

The Magdalene Sisters

2002
×
Edit this entry  
21
Monster House

Monster House

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Great Expectations

Great Expectations

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★½
Edit this entry  
15
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The History Boys

The History Boys

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Two Tickets to Broadway

Two Tickets to Broadway

1951
×
½
Edit this entry  
19
Points of Origin

Points of Origin

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
Edit this entry  
11
The Producers

The Producers

1967
×
Edit this entry  
10
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rain on Film

Rain on Film

2013
×
Edit this entry  
05
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thirteen

Thirteen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
Edit this entry  
08
The Collector

The Collector

1965
×
Edit this entry