Hannah has logged 23 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★½
Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Beware the Gonzo

Beware the Gonzo

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Seeing Double

Seeing Double

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Pond

Black Pond

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lila & Eve

Lila & Eve

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lust for Life

Lust for Life

1956
×
★★½
Edit this entry  
04
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Josie Long: Trying Is Good

Josie Long: Trying Is Good

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry