• The Lion King

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½