Sort by

hande has logged 1,018 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
20
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster House

Monster House

2006
×
★★
Edit this entry  
07
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★½
Edit this entry  
07
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Ted

Ted

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
02
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★
Edit this entry  
29
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★
Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Fury

Fury

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★½
Edit this entry  
26
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★
Edit this entry  
26
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Edit this entry