• Moon Knight

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

  • The House

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

  • Clickbait

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Work It

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • New Year's Eve

  • Promising Young Woman

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Klaus

  • Undone

    ★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Five Feet Apart

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Exterior/Night

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Skyscraper

  • Sharp Objects

  • Ocean's Eight

  • Adrift

  • Bao

    ★★★

  • Hereditary

  • Wildlife

  • Searching

    ★★★★

  • Photocopy

  • Wonder

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • It

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Okja

  • Get Out

    ★★★★½

  • Split

  • The Invisible Guest

  • The Girl on the Train

  • Lion

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Paterson

  • At the End of the Tunnel

  • Don't Breathe

  • 10 Cloverfield Lane

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Everyday's Lie