• Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Deconstructing Karen

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Blue Island

    ★★★★★

  • 2nd Chance

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • One Shot

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Wildhood

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Azor

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★