Sort by

Hank has logged 53 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breathless

Breathless

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
M

M

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Factory

American Factory

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry