Hannah has logged 162 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cranford

Cranford

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Marple: A Murder Is Announced

Miss Marple: A Murder Is Announced

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
War Room

War Room

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Dear Frankie

Dear Frankie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
25
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Babe

Babe

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Collision

Collision

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★½
Edit this entry  
03
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry