Sort by

hannah has logged 74 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jim Gaffigan: King Baby

Jim Gaffigan: King Baby

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Trans List

The Trans List

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry