Hannah has logged 34 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spelling the Dream

Spelling the Dream

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry