Hannah has logged 23 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Battered Bastards of Baseball

The Battered Bastards of Baseball

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry