Hannah has logged 156 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Detachment

Detachment

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunshine Barry & the Disco Worms

Sunshine Barry & the Disco Worms

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas for the Books

A Christmas for the Books

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry