• Don't Look Up

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Woman in the Window

  • Dear Future Children

  • The Mess You Leave Behind

  • Hillbilly Elegy

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Devil All the Time

  • Tenet

  • Money Heist: The Phenomenon

  • The Social Dilemma

  • Dick Johnson Is Dead

  • Meanwhile on Earth

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Unbelievable

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

  • An Officer and a Spy

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Lara

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • Family Romance, LLC

  • Rocketman

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

  • System Crasher

    ★★★★

  • Guy Proposes To His Girlfriend On A Mountain

  • [ UNUM ]

  • By the Grace of God

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • To the Night

  • Ocean's Eight

  • All These Creatures

    ★★★★

  • Burning

  • Border

  • We the Animals

  • Fauve

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

  • The Greatest Showman

  • Murder on the Orient Express

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Summer

  • I, Tonya

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Darkest Hour

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Godless Youth