Sort by

Hannah has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killing Bono

Killing Bono

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coffee Prince

Coffee Prince

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Romance Is a Bonus Book

Romance Is a Bonus Book

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Killing Bono

Killing Bono

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry