Hannah has logged 254 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life

Life

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
02
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
02
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry