Hannah has logged 19 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry