• Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Just Another Christmas

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • #Alive

    ★½

  • Mulan

  • Onward

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Bad Boys for Life

  • Dolittle

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • In the Tall Grass

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Alita: Battle Angel

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Next Gen

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Skyscraper

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Postcards from London

    ★½

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Hereditary