hanna has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry