• Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • Dead Asleep

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Adrienne

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Dopesick

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Come From Away

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Naomi Osaka

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Lisey's Story

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • P!NK: All I Know So Far

  • Cruella

    ★★★½

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Why Did You Kill Me?

  • Save Ralph

  • Cherry

    ★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Nian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Jockey

    ★★

  • Pleasure

    ★★★★½

  • Mayday

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★