Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Candy

Candy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dream/Killer

Dream/Killer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

2022
×
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crime Scene: The Times Square Killer

Crime Scene: The Times Square Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Asleep

Dead Asleep

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Piggy

Piggy

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry