Sort by

hannah has logged 62 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Edit this entry  
19
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
18
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superior

Superior

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Blazing World

The Blazing World

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
14
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daddy

Daddy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christine

Christine

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
06
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry