Sort by
  • I'm Sad

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Blue Room

    ★★★½

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★★

  • Spiderhead

  • Interceptor

  • Triangle of Sadness

  • Our Father

  • Senior Year

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • More Than Blue

  • Encanto

  • Squid Game

  • Dune

  • He's All That

  • Nevertheless,

  • Moxie

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

  • Paano Maging Babae?

  • Long Toast

  • A Recipe for Seduction

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★½

  • as if nothing happened

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Noontime Drama

  • Dalaginding na si Isang

  • Night Shift

  • She’s Perfect

  • Adira

  • Canvas

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Valley of the Dead

  • Hubie Halloween

  • Dear Ma

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

  • Odyssey: Alongside The Universe

  • Cats & Dogs 3: Paws Unite

  • Ammonite

    ★★

  • 200 Meters

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Boy Talk

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Project Power

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Living Things

  • Work It

    ★★½

  • The Stunt Double

  • Host

  • The Speed Cubers

  • Summerland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard