HANNAH* has logged 335 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Tony Takitani

Tony Takitani

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Gentle Night

A Gentle Night

2017
×
Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Odyssey: Alongside The Universe

Odyssey: Alongside The Universe

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Mondomanila, or: How I Fixed My Hair After a Rather Long Journey

Mondomanila, or: How I Fixed My Hair After a Rather Long Journey

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
SUN

SUN

×
Read the review Edit this entry  
15
Four Sisters Before the Wedding

Four Sisters Before the Wedding

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brutal

Brutal

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Heart Attack

Heart Attack

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Our Times

Our Times

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry