Hannah has logged 205 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pledge

Pledge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Road

The Road

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sin City

Sin City

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sympathy Card

The Sympathy Card

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen

The Queen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hit & Run

Hit & Run

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Queens

The Queens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Turn of the Screw

The Turn of the Screw

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Night at Switch n' Play

A Night at Switch n' Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Violent Separation

A Violent Separation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry