Hannah has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Married to the Eiffel Tower

Married to the Eiffel Tower

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
09
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Running with Scissors

Running with Scissors

2006
×
★★
Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Philip Guston: A Life Lived

Philip Guston: A Life Lived

1982
×
★★★★★
Edit this entry