Sort by

Hans has logged 219 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Earth

Another Earth

2011
×
★½
Edit this entry  
31
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
Read prior review Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
James White

James White

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Young and Wild

Young and Wild

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Dress Rehearsal for an Execution

A Dress Rehearsal for an Execution

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Janis: Little Girl Blue

Janis: Little Girl Blue

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Janis: Little Girl Blue

Janis: Little Girl Blue

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Theeb

Theeb

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jaco

Jaco

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What Our Fathers Did: A Nazi Legacy

What Our Fathers Did: A Nazi Legacy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Return to Ithaca

Return to Ithaca

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love

Love

2015
×
Read prior review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry  
05
Return to Ithaca

Return to Ithaca

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Labyrinth of Lies

Labyrinth of Lies

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 33

The 33

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Labyrinth of Lies

Labyrinth of Lies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry