• The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 7500

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Den of Thieves

    ★★

  • What Keeps You Alive

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Coco

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★½

  • First Reformed

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Sweet Virginia

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Bleed for This

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★