Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Interview

The Interview

1998
×
★★½
Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★½
Edit this entry  
04
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Edit this entry  
29
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Following

Following

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
25
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
7500

7500

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★
Edit this entry