Sort by
  • Hellraiser

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★

  • Broker

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Girl from the Other Side

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Moxie

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Canvas

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • David

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • numb

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Road to Roma

    ★★★★★

  • Nine Days

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • The Irishman

    ★★★

  • Birders

    ★★★½

  • VHYes

  • Zeroville

    ★★½

  • The Girl from the Other Side

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • The Truth

    ★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★