Sort by

angel has logged 113 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Distance

Distance

2001
×
Edit this entry  
20
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
20
MVP: Most Valuable Primate

MVP: Most Valuable Primate

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
Hana

Hana

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtle Tunes

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtle Tunes

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Edit this entry  
26
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Edit this entry  
14
I Wish

I Wish

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killer Tomatoes Eat France!

Killer Tomatoes Eat France!

1992
×
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Kazaam

Kazaam

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer Tomatoes Strike Back!

Killer Tomatoes Strike Back!

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Maborosi

Maborosi

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
Read the review Edit this entry  
06
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
Edit this entry  
01
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Steps

Baby Steps

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Murder She Purred: A Mrs. Murphy Mystery

Murder She Purred: A Mrs. Murphy Mystery

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
Read the review Edit this entry