RSS feed for Daniel
  • Dark Waters

    ★★★½

  • Seberg

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Oh Mercy

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Sword of Trust

  • The Souvenir

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • High Life

    ★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • A Private War

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Suspiria

    ★½

  • Non-Fiction

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Siberia

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Beirut

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Galveston

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

  • A Paris Education

    ★★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

  • Winchester

    ★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Hereditary

  • We the Animals

    ★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • The Night Eats the World

    ★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • The Looming Storm

    ★★★½

  • Crooked House

    ★★½

  • The Girl in the Fog

    ★★½

  • Outrage Coda

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Flatliners

  • Revenge

    ★★

  • The Cured

    ★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • The Third Murder

    ★★★½

  • Woodshock

  • Zama

    ★★★★

  • The Insult

    ★★★

  • Paradox

    ★★½

  • Let the Corpses Tan

    ★★★½

  • Top of the Lake: China Girl

    ★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • The Villainess

    ★★