Hans has logged 54 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sissi

Sissi

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Playing Doctor

Playing Doctor

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
2012

2012

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Pink Panther 2

The Pink Panther 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oculus

Oculus

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stromberg - The Movie

Stromberg - The Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Read the review Edit this entry