Sort by

Hans has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Carolin Kebekus: The Last Christmas Special

Carolin Kebekus: The Last Christmas Special

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Look Who's Talking Too

Look Who's Talking Too

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Import/Export

Import/Export

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
FC Bayern – Behind the Legend

FC Bayern – Behind the Legend

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Royal Siren

The Royal Siren

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry