RSS feed for carlos
  • Tenet

  • Stupid Love

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sergio

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Daughter

    ★★★

  • Monica's Gang: Bonds

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Paradise Hills

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • Charlie Says

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★