RSS feed for Hannah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2004
×
Edit this entry  
13
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
10
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
Edit this entry  
25
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry  
23
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
Edit this entry  
23
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Edit this entry  
08
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
Catwalk

Catwalk

1995
×
Edit this entry  
24
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
Read the review Edit this entry  
12
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Boo to You Too! Winnie the Pooh

Boo to You Too! Winnie the Pooh

1996
×
Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry