Sort by

han has logged 169 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Edge of the City

Edge of the City

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lianna

Lianna

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Booth

The Booth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Man's Bluff

Dead Man's Bluff

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlighting

Moonlighting

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Patch of Blue

A Patch of Blue

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harper

Harper

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hud

Hud

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hombre

Hombre

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider

Spider

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extreme Measures

Extreme Measures

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night

Last Night

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trial by Jury

Trial by Jury

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Resurrection

Resurrection

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nest

The Nest

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry