Sort by

han has logged 25 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Valet

The Valet

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Paradise

American Paradise

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godless

Godless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Judge

The Judge

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry