Sort by

Haaniyah has logged 37 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Something New

Something New

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Class Rank

Class Rank

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Was a Teenage Girl

I Was a Teenage Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Neo Ned

Neo Ned

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry