• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Father Stu

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Contractor

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Never Back Down: Revolt

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • One Shot

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Bright: Samurai Soul

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★