Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Our Father

Our Father

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Wars

Dragon Wars

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
King Creole

King Creole

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Halo 4: Forward Unto Dawn

Halo 4: Forward Unto Dawn

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone in 60 Seconds

Gone in 60 Seconds

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crimewave

Crimewave

1985
×
Read the review Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It's Murder!

It's Murder!

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry