• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Jonsson Gang

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Call

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Run

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Tiny Tim: King for a Day

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

  • Anything for Jackson

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gunda

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Dracula

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Something to Remember

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★

  • La Llorona

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • GUO4

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★