Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
Edit this entry  
11
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★
Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
10
Gunda

Gunda

2020
×
Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Don Jon

Don Jon

2013
×
★½
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Edit this entry  
02
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
Rififi

Rififi

1955
×
★★★
Edit this entry  
30
Back to School

Back to School

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★
Edit this entry  
29
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★½
Edit this entry  
24
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Coneheads

Coneheads

1993
×
Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
One False Move

One False Move

1992
×
★★½
Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
★★★
Edit this entry  
11
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fletch

Fletch

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
Edit this entry  
05
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★
Edit this entry  
03
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Road House

Road House

1989
×
★★½
Edit this entry  
30
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
20
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Together

Together

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Edit this entry  
13
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
12
La Llorona

La Llorona

2019
×
Edit this entry  
08
The Simple-Minded Murderer

The Simple-Minded Murderer

1982
×
★★★
Edit this entry  
06
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Edit this entry