RSS feed for Happe
  • Artemis Fowl

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Playing with Fire

    ★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Klaus

  • 21 Bridges

    ★½

  • Eli

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Fractured

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Enter the Anime

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Secret Obsession

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Point Blank

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Anna

  • Shaft

  • Jo Koy: Comin’ In Hot

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Colin Quinn: Red State, Blue State

  • Rim of the World

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Wine Country